Poďakovanie primátora mesta kolektívom DHZ na Kysuciach, ktoré pomáhali občanom mesta pri mimoriadnej situácií s povodňami

Mesto

JUDr. PhDr. Matej Šimášek, PhD., primátor mesta:

„ Vážení členovia DHZ dovoľte mi, aby som Vám v mene vedenia mesta vyjadril úprimné poďakovanie za Vašu obetavú prácu a nasadenie pri nedávnych povodniach na území nášho mesta. Chcem sa úprimne poďakovať všetkým členom Vašich dobrovoľných hasičských zborov, ktorí odviedli neuveriteľný kus práce. Opäť ste dokázali, že bez ohľadu na dennú či nočnú hodinu viete opustiť svoje rodiny a pohodlie svojich domovov, aby ste bez nároku na finančnú odmenu poskytli pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú, aby ste chránili životy a zdravie svojich blížnych a ich majetok. Svojím konaním ste do bodky naplnili prvý bod Hasičského desatora, ktoré hovorí:

„Nehľadaj v dobrovoľnom požiarnom zbore ani zisk, ani slávu, ale len bratskú povinnosť pomôcť v nešťastí“.

Vaša práca pre občanov mesta Čadca bola vykonávaná na vysokej odbornej a ľudskej úrovni, za čo Vám patrí úprimná vďaka. Vďaka Vášmu úsiliu sa podarilo minimalizovať škody v našom meste. Oceňujem Vašu bezproblémovú tímovú prácu, ktorá je pri takýchto udalostiach nutná a kľúčová.“