Mesto Čadca srdečne pozýva na Bartolomejský hodový jarmok 2024

Mesto

Mesto Čadca v spolupráci s Domom kultúry v Čadci a ďalšími partnermi  v dňoch 24.8. a 25.8. 2024 srdečne pozýva všetkých obyvateľov Čadce, Kysúc a ďalších návštevníkov nášho mesta a regiónu na najväčší kultúrno-spoločenský sviatok – Bartolomejský hodový jarmok. Podujatie sa koná pod záštitou primátora Mateja Šimáška. Hodový jarmok je výnimočná príležitosť stretnúť sa, osláviť naše tradície a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky. Veríme, že aj v tomto roku si jarmok všetci spoločne užijeme v dobrej atmosfére so svojimi rodinami a priateľmi.

Už v piatok 23. 8. sa vo večerných hodinách na Matičnom námestí uskutoční  obľúbený festival Revival night. Tento rok bude prebiehať už 11. ročník a predvedú sa kapely GUNS N' ROSES Tribute Slovakia, INTREPID - METALLICA Revival Band a AC/DC Revival Band SK.

V rámci programu na Matičnom námestí sa popri domácich obľúbených folklórnych kolektívoch – DFS Kelčovan a FS Kysučan predstavia aj poprední slovenskí interpreti a kapely ako sú Marián Čekovský, Mafia Corner, Zuzana Smatanová, Arzén, či obľúbení Kandráčovci. Okrem nich vystúpia Klimentovci,  Blanch, (speváčka skupiny je rodáčka z Čadce), ako aj umelci z našich partnerských miest – Žywca a Valašského Meziříčí. Pre deti je v sobotu popoludní pripravené vystúpenie obľúbenej detskej skupiny Paci-pac.

Všetkých návštevníkov nepochybne potešia a zaujmú aj členovia historického združenia Cech Terra de Selinan, ktorí predvedú počas dvoch dní ukážky stredovekých remesiel. Naše mesto prídu v nedeľu popoludní pozdraviť aj členovia folklórnych zoskupení z neďalekých obcí Vysoká nad Kysucou a Korňa.

V areáli pri Palárikovom dome sa predstavia Dychová kapela Ochodničanka – Lieskovanka, hudobná skupina Tyrkys a Čadčianska muzika.
Slávnostná sv. omša sa uskutoční v nedeľu v areáli kostola sv. Bartolomeja, v prípade nepriaznivého počasia bude v interiéri kostola. V ten istý deň si pri pamätníku SNR uctíme aj pamiatku bojovníkov za našu slobodu a následne mesto ožije aj tradičným slávnostným hodovým sprievodom. V nedeľnom popoludňajšom programe zaznejú pozdravy primátora Čadce a predstaviteľov partnerských miest z Poľska a Českej republiky a Kysucká kultúrna nadácia udelí  cenu „Pocta Karola Guleju“.

Športoví priaznivci môžu počas soboty podporiť jednotlivé družstvá v rámci Hokejbalového turnaja O pohár primátora mesta.
 Na svojom pravidelnom každoročnom stretnutí sa nielen z Čadce ale aj z ďalších kútov Slovenska a sveta zídu rodáci a členovia Spolku priateľov Čadce.

Počas celého víkendu nebudú chýbať tradičné a umelecké remeslá, predajné stánky s rozmanitým tovarom, bohatá gastronomická ponuka a neodmysliteľný lunapark s atraktívnymi kolotočmi a ďalšími zábavnými prvkami.

Mesto Čadca aj touto cestou úprimne ďakuje všetkým spoluorganizátorom a partnerom za spoluprácu a podporu pri príprave a realizácii tohto významného mestského podujatia.

Podrobnejšie informácie nájdete na priloženom plagáte.

SRDEČNE VÁS POZÝVAME.

Upozornenie o spracúvaní osobných údajov

Dovoľte nám upozorniť Vás, že priebeh podujatia bude dokumentovaný a môže byť použitý na propagačné účely. Budú sa vyhotovovať fotografie, audiovizuálne, či iné záznamy, ktoré Vás môžu zaznamenať. V prípade, ak si neželáte byť zaznamenaný, prosím nezúčastňujte sa spoločných fotení, ak je to možné vyhnite sa priestoru, kde sa vyhotovujú fotografie, audiovizuálny, či iný záznam.
Ďakujeme za porozumenie.

Aj bez smyslu to ma zmysel. Biela pastelka 2024